Aktualności

Rodzaje wag stosowane w przemyśle

Opublikowany 26/02/19
Wagi stosowane są w zasadzie w każdej gałęzi przemysłu, zaczynając od uniwersalnych wag wykorzystywanych na linii produkcyjnej, do znoszących duże obciążenia specjalistycznych wag kolejowych. Wszystko to podyktowane jest rozwijającą się branżą produkcyjną i transportową regulowaną restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi, chociażby dopuszczalnego obciążenia pojazdów na drodze. Wagi przemysłowe spotykamy w sklepach, hurtowniach, magazynach i zakładach przetwórstwa. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorców wyposaża swoje firmy w sprzęt niezbędny do szybkich pomiarów metrycznych, korzystając z usług sprawdzonych producentów. Do najczęściej kupowanych wag możemy zaliczyć wagi stołowe, samochodowe, platformowe, kolejowe, paletowe czy zbiornikowe.

Szczegóły zobacz więcej aktualności

Wagi tensometryczne do czego służą?

Opublikowany 22/02/19
Wagi tensometryczne są wyposażone w czujniki tensometryczne. Stosuje się je tam, gdzie występuje konieczność kontrolowania ogólnie rozumianego ciężaru. Są to zazwyczaj zbiorniki magazynujące różne surowce (na przykład różnego rodzaju silosy), zbiorniki mieszalnicze i systemy naważania.

Szczegóły zobacz więcej aktualności

Korzyści płynące ze stosowania wag cyklicznych

Opublikowany 04/09/18
Bardzo korzystnym rozwiązaniem dla rolnictwa są wagi cykliczne. Ich celem jest automatyczne przeważenie masy materiałów sypkich. Idealnie nadają się również do ekspedycji, przyjęcia czy transferu produktów. Zapewniają najwyższą dokładność pomiaru i cechują się dużą wydajnością pracy.

Szczegóły zobacz więcej aktualności

Wagi dynamiczne - najlepsza kontrola

Opublikowany 04/07/18
W wielu firmach niezbędnym elementem procesu jest kontrola wagi. Pewny pomiar masy opakowań w ruchu, produktu czy ładunku zapewnia waga dynamiczna. Jest wpięta w ciąg technologiczny, dzięki czemu odbywa się to w szybki i bezobsługowy sposób. Używa się jej w celach handlowych, jak i podczas procesu produkcyjnego. Musi spełniać warunki techniczne, które są konieczne do legalizacji, czyli Zatwierdzenia Typu Głównego Urzędu Miar w Warszawie.

Szczegóły zobacz więcej aktualności

Charakterystyka wag samochodowych

Opublikowany 17/06/18
Wagi samochodowe mierzą masę całkowitą pojazdu. Poznanie tej wartości jest bardzo ważne w przypadku ciężkich aut przewożących towary z gospodarstw rolnych czy fabryk. Mają bowiem one narzucone limity obciążeń, z jakimi mogą poruszać się po niektórych drogach. Aby towar dojechał do punktu docelowego, musi być załadowany do samochodów zgodnie obowiązującymi przepisami.

Szczegóły zobacz więcej aktualności