Aktualności

Korzyści płynące ze stosowania wag cyklicznych

Opublikowany 04/09/18
Bardzo korzystnym rozwiązaniem dla rolnictwa są wagi cykliczne. Ich celem jest automatyczne przeważenie masy materiałów sypkich. Idealnie nadają się również do ekspedycji, przyjęcia czy transferu produktów. Zapewniają najwyższą dokładność pomiaru i cechują się dużą wydajnością pracy.

Szczegóły zobacz więcej aktualności

Wagi dynamiczne - najlepsza kontrola

Opublikowany 04/07/18
W wielu firmach niezbędnym elementem procesu jest kontrola wagi. Pewny pomiar masy opakowań w ruchu, produktu czy ładunku zapewnia waga dynamiczna. Jest wpięta w ciąg technologiczny, dzięki czemu odbywa się to w szybki i bezobsługowy sposób. Używa się jej w celach handlowych, jak i podczas procesu produkcyjnego. Musi spełniać warunki techniczne, które są konieczne do legalizacji, czyli Zatwierdzenia Typu Głównego Urzędu Miar w Warszawie.

Szczegóły zobacz więcej aktualności

Charakterystyka wag samochodowych

Opublikowany 17/06/18
Wagi samochodowe mierzą masę całkowitą pojazdu. Poznanie tej wartości jest bardzo ważne w przypadku ciężkich aut przewożących towary z gospodarstw rolnych czy fabryk. Mają bowiem one narzucone limity obciążeń, z jakimi mogą poruszać się po niektórych drogach. Aby towar dojechał do punktu docelowego, musi być załadowany do samochodów zgodnie obowiązującymi przepisami.

Szczegóły zobacz więcej aktualności

Czym są systemy WIM?

Opublikowany 18/05/18
Przeciążone pojazdy dostawcze i ciężarowe jeszcze niedawno były plagą polskich dróg. Ciężkie maszyny nie tylko skutecznie i szybko niszczą nawierzchnię drogową, ale także są niebezpieczne: mają o wiele dłuższą drogę hamowania i nie są odpowiednio sterowne. Wyrywkowe kontrole pojazdów nie są najlepszą metodą walki z tym problemem – przede wszystkim nie wystarczająco skuteczne, a do tego opóźniają transport dóbr po kraju. Dlatego Polska musiała zainwestować w systemy WIM. Czym one są?

Szczegóły zobacz więcej aktualności

Dlaczego w zasadzie waży się pojazdy?

Opublikowany 03/12/17
Jedną z głównych przyczyn ważenia pojazdów jest dbanie o nawierzchnię dróg. Podczas kontroli pojazdów ciężarowych kilkanaście lat temu okazywało się bowiem, że auta przeważnie były mocno przeładowane towarem. O ile kwestia nadmiernej eksploatacji auta to problem jego właściciela, o tyle zbyt intensywne użytkowanie drogi może być uciążliwe dla wszystkich kierowców z niej korzystających. Mało tego, przeciążone auta są wręcz niebezpieczne dla innych kierowców. Dlaczego?

Szczegóły zobacz więcej aktualności